Wike don release d names of suspected kidnappers, cultists, armed robbers for Rivers, kom call for dia arrest.

Based on say him wan try reduce d criminal activities and violence wey dey happen for Rivers State, Governor Nyesom Wike don give marching orders to security agencies to hunt down cult leaders wey dey terrorize d state.

Governor Wike for one long comprehensive list wey dem release during him state wide broadcast on d killing of Don Wanny, say make d security forces no spare any of d suspects wey dia names dey d list.

Him say d suspects don refuse to take advantage of d Amnesty offer wey state government give and dey still dey cause plenty gbege for different Local Government areas of d state.

D Rivers state Governor follow announce say dem go give twenty million naira to anybody wey fit give better info on how dem go catch dese suspects dem. 

Wike for d broadcast still go ahead to blame d All Progressive Congress wey be say na Minister of Transportation, Rotimi Amaechi lead dem,  as na imm change some cult groups mind say make dem no accept d state amnesty.

Him follow accuse Amaechi say na him dey use d security situation for d state take play politics just as him reveal say d Anti-kidnapping Law go dey amended to prescribe death sentence for criminals for Rivers state.

D broadcast wey dem comot long reach from number 1 to 22 and na for inside d broadcast him read out d names of d people wey dey cause kasala for d state and dem be;

OGBA/EGBEMA/NDONI LOCAL GOVERNMENT AREA

1. OLUCHI IGWEDIBIA (a.k.a. Obatosu)

2. Eze (a.k.a. Ugly Vulture)

3. AUSTIN – 6i/c Iceland Omoku)

4. Evidence

5. TOMPOLO from Obuboru – Greenlander
ASARI TORU LOCAL GOVERNMENT AREA

1. IDAYE GRANVILLE (a.k.a. Egbele)

2. MPAKABOARI DALABU (a.k.a. Parker)
ANDONI LOCAL GOVERNMENT AREA

1. ETENGO ETNEGO – MEND

2. VICTOR EKENS – MEND
AHOADA WEST LOCAL GOVERNMENT AREA

1. HAPPY HARRY ODULU (alias Chief Priest) Egbema-Ogbogolo

2. AHOADA AUGUSTINE OBENE (alias Sunshine, Okogbe village)

3. TU-MAN, P (from Idoha village)
ELEME LOCAL GOVERNMENT AREA

1. MBAJO – DEYGBAM
EMOHUA LOCAL GOVERNMENT AREA

1. GOODLUCK IGONIKA – ICELAND

2. JUSTICE ORDAH (a.k.a. ADC) – ICELAND

3. SUNNY KEMJIKA WOVODO – DEYGBAM

4. ONYEMA UWOBO – ICELAND
IKWERRE LOCAL GOVERNMENT AREA

1. JONATHAN NKEMIJIKA (alias School Boy)
GOKANA LOCAL GOVERNMENT AREA

1. BARIJASI FRIMA (DAYWELL) – BOMU

2. ELVIS KOOYA (DAYGBAM) – BODO

3. GIOBARA POIBA – K/DERE

4. BONIFACE PAAGO (a.k.a. Chairman) – BODO
OMUMA LOCAL GOVERNMENT AREA

1. JOHN WALA – DEYWELL

2. IHECHIMERE NWAYINWU – DEYWELL

3. BRIGHT OKERE – DEYWELL
AKUKU TORU LOCAL GOVERNMENT AREA

1. OSELA JACK – GREENLANDER
DEGEMA LOCAL GOVERNMENT AREA

1. LUCKY MILLER – DEYGBAM

2. SOMINBA BIABO –

3. OROLOBO NELSON – ICELAND

4. WATER BABY – ICELAND

5. DANIEL BOBMANUEL – GREENLANDER
ETCHE LOCAL GOVERNMENT AREA

1. UCHECHKWU OKERE (A.K.A TOGO – DEYGBAM

For d broadcast, him kon reassure Rivers people say dem dey committed to support d security agencies to guarantee d safety and security of lives and property across d State.

#confamtori

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here